Kahramanmaraş Şehir Portalı       Kentmaraş İnternet Sitesi

     Kentmaraş internet sitesi ülkemizin değişik yerlerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin, Üniversitelerden yakın zamanda mezun olan arkadaşlarımızın ve Yurt dışında bulunan Kahramanmaraş'lı gençlerin ortak girişimleri ile faaliyete başlamıştır.
     Sitenin altyapı çalışmaları 1999 yılında başlamış, site içeriğinin belirlenmesi ve siteye destek veren arkadaşlarımızın bir araya getirilmesi yaklaşık 2 yıl sürmüştür. Bu süre içerisinde deneme amaçlı siteler hazırlanmıştır. 2001 yılı temmuz ayında www.kentmaras.com adresi üzerinden hizmet verilmeye başlanmıştır.
    Site faaliyete başladığı günden bugüne kadar hemşerilerimizin yoğun ilgisi sonucu, kendi alanında hem içeriği hem pogramlamasıyla zirvedeki siteler arasında yerini almıştır. Sitemizin aylık ortalama ziyaretçi sayısı 30.000'in üzerindedir.
    Belirtmek isteriz ki Kentmaraş sitesi kişilere ait değildir. Bu site Kahramanmaraş'lınındır ve sahibi Kahramanmaraş'lılardır. Kendisinin de faydalı olabileceğini düşünen her hemşehrimize kapımız açıktır. 
    Bizler sürekli olumsuz haberlerle gündeme getirilmek istenen Kahramanmaraş'ımızın layık olduğu şekilde tanıtımını yapmaya kendimizi adamış bulunmaktayız. İnanıyoruz ki gerek sanayisi gerek insanı gerekse de doğal güzellikleri ile Kahramanmaraş bunu hak ediyor. Bizler bu amaca ulaşacağımıza inandık ve bu yolda çalışmaya devam ediyoruz. 
    Bir diğer amacımız ise hemşerilerimiz arasında büyük bir irtibat ağı oluşturmak, hemşerilerimizi birbirlerine tanıtmak, lobi faaliyetlerinde bulunarak gerektiğinde kentimiz adına ortak kararlar verilebilecek, toplu tepkimizi dile getirebileceğimiz bir platform oluşturmaktır.  
   
    Bizimle her konuda irtibat kurmak için bilgi@kentmaras.com e-posta adresini kullanabilirsiniz
Bölüm Editörleri:
Köşe Yazıları: Mavi Nil J.
jeropoetica@hotmail.com
Etkinlik Rehberi: Gonca Şule AKTEPE
aksulem@hotmail.com
Spor Bölümü: Emre ARIKAN
smartemre@yahoo.com
POPSTAR da Tameri destekledik
Showtvde düzenlenen Popstar Türkiye yarışmasına Kahramanmaraş'tan katılan Tameri, önce tanıdık, sonra hemşerilerimize tanıttık, Yürütülen kampanya ile  kendisine hemşerilerimizin destek mesajları göndermelerini sağladık.  Haftalar boyunca hemşerilerimiz yılmadan, ara vermeden kendisine destek oldular. Kendisi için açılan mesaj bölümünde 100 lerce mesaj yayınlandı. Hemşerilerimiz görüşlerini dile getirdiler ve kendisine başarı dilediler.   Kahramanmaraş halkının, sevgisi ve olağan üstü desteği ile Tamer 8 Haziran Salı günü yarışmayı 3. olarak tamamladı. 
Kendisine sonraki sanat hayatında başarılar diliyoruz.
Tamere destek için oluşturulan sayfamız ve hemşerilerimizin mesajlarını incelemek için tıklayınız.
TEŞVİK YASASINA KENTİMİZ ADINA KARŞI ÇIKTIK
2004 Yılı Mart ayının başında, Hükümetin gündeme getirdiği yeni Teşvik yasasıyla Kahramanmaraş Sanayi üretiminin yok olmaması için Kahramanmaraş ve Sanayi Odası ile beraber yürüttüğümüz kampanya da, 1000lerce hemşerimizi yasadan haberdar ettik, doğrudan başbakanımız ve ilgililere e-posta ile tepkilerin iletilmesini sağladık.

Sitemizde konu ile alakalı bir forum oluşturduk ve bu forumdan hemşerilerimizin görüşlerini dile getirmelerini, konu hakkında tartışmalarını, görüş birliğine varmalarını sağladık.

10 binler işsiz kalmasın dedik ve bu konuda kendimize düşeni yaptık.

Konu ile ilgili oluşturulan sayfaları incelemek ve forumdaki yazıları okumak için tıklayınız.

 

 

!!! KINADIK

2 Eylül 2003 tarihinde, milliyet gazetesinde yayınlanan talihsiz bir yazıda Kahramanmaraş'lımız, karalanarak, bir kez daha bütün Türkiye gerçek dışı bilgilerle yanıltıldı.  Ne acı ki, ne bir yerel basın organı, ne belediyemiz, ne de sosyal örgütler konuyu gündeme getirdi. Sadece Kentmaraş internet sitesi, 1500'ün üzerindeki üyesi, ve 100'lerce hemşerisine konuyu duyurdu. Oluşturulan gündem le, sitemizde yer alan forumda 10'larca yorum yapıldı. Hemşerilerimiz, müfterilere e-posta ve telefon yoluyla tepkilerini ilettiler.  İlgili gündemin oluştuğu günlerde, sitenin ziyaretçi sayısında %100'e yakın artış gözlendi, site yöneticilerine 10'larca destek maili geldi.

Gayretlerimiz sonucunda Milliyet Gazetesi veya Yazarlarından herhangi bir, özür yazısı dile getirilmedi ama, Dünyanın 4 bir yanındaki hemşerilerimiz ortak bir amaç için, ellerinden geleni yaptılar.

Bir kez daha gördük ki, biz sahip çıkmazsak Kentimize başka sahip çıkan olmayacak. Dün hiç kimse yoktu, Bugün 1.500 kişilik bir aileyiz, yarın 10.000'leri bulacağız, o zaman sesimiz daha gür çıkacak ve bu güzide kente iftira atmak yürek isteyecek.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sitemizin açıldığı ilk gün faaliyete başlayan, Kahramanmaraş'ın ve Kahramanmaraşlının sesi ve soluğu olan Serbest Kürsü 12 Şubat 2004 itibariyle kapanmıştır. 

Bizler Kahramanmaraşlının ilk serbest kürsüsünü kuranlar olarak bayrağı buraya kadar taşıdık, hemşerilerimiz ilk defa internet ortamında fikirlerini paylaştılar, tartıştılar, tanıştılar, buluştular...

Şimdi Bayrağı başka arkadaşlara teslim ediyoruz. Hemşerilerimiz bundan böyle daha profesyonel yönetilen ve daha iyi bir altyapıya sahip (www.kahramanmaras.org) isimli yeni bir forumda düşüncelerini paylaşacaklardır.

Bu sitenin kurucu ve yöneticilerine başarılar diliyoruz, memleketimiz lehine yapılan her türlü olumlu hareketi destekliyoruz.

Hizmet verdiği 3 yıl boyunca binlerce görüşün bildirildiği ve bu görüşlerin onbinlerce kez okunduğu Serbest Kürsü'de yer alan yazılara buradan erişilebilecektir. Eski Serbest Kürsü'ye ulaşmak için tıklayınız.