SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

 

 

TEMEL BİLGİLER

TEKNOLOJİ

KALİTE KONTROLÜ

 

 

Prof. Dr. O. Cenap Tekinşen ve Dr. K. Kaan Tekinşen'in hazırlamış oldukları Süt ve Süt ürünleri: Temel Bilgiler, Teknoloji, Kalite Kontrolü adlı kitap Türkiye'de süt ürünlerinin üretim teknolojileri ve kalite kontrolünde ihtiyaç duyulan boşluğu kısmen de olsa doldurma amacını taşıyor.
 

Kitap Türkiye'de yapılan araştırmaların sonuçları ile uygulayıcıların deneyimlerinden ve gelişmiş ülkelerdeki ileri teknolojiye ilişkin son literatür bilgilerden yararlanılarak hazırlanmıştır. Böylece eserde yazarlar, Türkiye'de süt ürünleri üretiminde uygulanan geleneksel üretim teknikleri yanı sıra modern teknolojinin dayandığı temel ilkeleri ve ileri bilgileri ürün bazında bir bütünlük içinde, teknik terimleri açıklayan bir bölümle birlikte, veriyorlar.

Kitapta ayrıca Maraş Dondurması, Maraş (parmak) Peyniri ve Maraş Çökeleğinin üretim teknikleri hakkında da ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.

Kitaptan süt ve süt ürünleri alanında öğrenim görenler ile yetkili meslek mensupları ve süt işletmelerinde çalışanlar uygulamaya dönük olarak yararlanabilirler.

Kitabın bir diğer özelliği ise yazarlardan Sayın Prof. Dr. O. Cenap Tekinşen ve Dr. Kemal Kaan Tekinşen'in Kahramanmaraş'lı olmalarıdır.

Kitap, xıv + 353 Sayfa,

Fiyatı:15 YTL.

İletişim İçin  Tel: 0. 332. 2371927 - 0 505 2388735
          Faks. 0. 332. 2410063,

E-mail. kktekinsen@hotmail.com

 

 

 
1547 kez okunmuştur.